İMAM ŞEHİDİ KEPÇE İLE GÖMDÜRDÜ

sehidi-kepceyle-gomduler

Pervari’de teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Halil Sıltak’ın cenaze töreninde, havanın sıcak olmasından dolayı, gelen bürokratları bekletmemek için, din görevlisinin talimatıyla şehidin toprağı kepçeyle döküldü!

Şanlıurfalı Halil Sıltak, Siirt’in Pervari ilçesinde teröristlerle girişilen çatışmada şehit düşmüştü. Vali, vali yardımcıları, il yöneticilerinin de katılımıyla, bu gün (2 Eylül 2016 Cuma) Şehidin cenaze töreni gerçekleştirildi. Törenin ardından Şehidin defnedilmesi esnasında akılla durgunluk veren bir olay yaşandı.
Başta Sözcü olmak üzere birçok haber sitesine de yer alan olayda; defin sırasında havanın sıcak olması nedeniyle bürokratlar ağaç altında bekletilirken, törene katılım gösteren bürokratların daha fazla bekletilmemesi için imamın talimatıyla, Şehidin mezarının toprağı kepçe tarafından atıldı!

“Hava sıcak, misafirleri bekletmeyelim. Kepçe gelsin”

Vatan uğruna canını veren Halil Sıltak’ın defni sırasında kelimelerin anlatmaya yetersiz kaldığı bu saygısızlık bürokrat yalakası imam tarafından gerçekleştirildi. Şehide son görevini yerine getirmek ve mezarına birkaç kürek toprak atabilmek için, ellerinde kürekleri ile bekleyenler imamın talimatıyla kalakaldılar.Şehidin mezarının kazılması için getirilmiş olan kepçeyi gören imam: “Hava sıcak, misafirleri bekletmeyelim. Kepçe gelsin” talimatını verdi. Halk, bürokratlar ve askerlerin, imamın talimatına sessiz kalması üzerine kepçe gelerek şehidin mezarının toprağını attı.

Vatan savunması için canını feda etmiş bir yiğidin defni sırasında 5 dakika daha bekleyemeyenler! Eğer halen insan olduğunuzu düşünüyorsanız, biraz da yaptığınız bu büyük saygısızlığı düşünün ve insanlığınızdan utanın! Tabi utanmayı biliyorsanız!Başta bürokrat yalakası o imam olmak üzere, bürokratından, askerine, Şehidimize bu saygısızlığın yapılmasının sorumluları kim ise, tespit edilip cezalandırılıncaya, aksi bir durum varsa da içimize su serpecek bir açıklama gelene kadar bu konunun peşini bırakmayacağız.

 

Facebook Yorumları

yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>