‘GOOGLE’IN GIZEMLI TEKNE PROJESI

Kaliforniya kıyılarında bugünlerde devasa bir mavna yüzüyor. Dört katlı bir bina yüksekliğinde bu gizemli yüzer yapı, teknoloji devi Google’a ait. Google, bu mavnayı niçin kullanacağını sır gibi saklıyor.

Teknoloji devi Google’un gizemli bir mavnası var. Yapımı büyük bir gizlilik içinde sürdürülen 4 katlı mavna, yüzen veri merkezi olarak adlandırılıyor.

San Francisco’da yapımına  başlanan mavna, ,inşaat ruhsatı konusundaki  anlaşmazlık nedeniyle şu sıralarda yolculuk halinde. Şehre 128 kilometre uzaklıktaki Stockton kentine götürülüyor.

Google, yüzen veri merkezinin inşaasını burada tamamlayı planlıyor. Mavnayı interaktif teknoloji merkezi olarak kullanacağını belirten Google, daha fazla ayrıntı vermiyor.  Bununla birlikte yeni teknolojileri öğrenmek isteyenler için interaktif bir alana dönüştürüleceği söylentileri var.

Gizemli yapıda, ileri teknoloji ürünü bir show-room, lüks barlar ve parti mekanları olacağı yönünde de iddialar bulunuyor. Google’un bunun için Apple’ın ünlü satış mağazalarından esinlendiği belirtiliyor.

Amerika’nın Portland ve San Francisco limanlarında duran ve ne için kullanıldığı bilinmeyen Google tekneleri, herkesi oldukça meraklandırıyordu. Bazılarına göre Google bu tekneleri bir veri merkezi olarak kullanıyordu, bazılarına göre ise bu tekneler daha gün yüzüne çıkmamış teknolojilere ev sahipliği yapıyordu. Hatta teknenin bir Google Glass tesisi olduğu konusunda birçok haber yapılmıştı. Hakkında birçok tahmin yürütülen tekneler hakkında Google bir açıklama yaptı. Google sözcüsü konu ile ilgili şunları kaydetti:

Google Teknesi… Yüzen bir veri merkezi mi? Bir parti teknesi mi? Yoksa son kalan dinozoru saklayan bir tekne mi? Maalesef hiçbiri değil. Biz bu tekneleri, insanların yeni teknolojileri öğrenebileceği bir yer olarak planlıyoruz.

Facebook Yorumları

yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>